Kanser İlacı Gözlerini Açtı

Gözünü kaybetmek üzere olan hastaya kanser ilacıyla tedavi.

Gözünü kaybetmek üzere olan hastaya uygulanan tedavi yöntemi büyük ilgi uyandırdı.

Tedavi Doç. Dr. Zeki Büyükyıldız tarafından yapılırken, gözünü kaybetmek üzere olan Sevil Malinina, yeniden görebildiği için çok mutlu olduğunu ve Türk hekimlerine güvendiğini söyledi.

Sol gözü kör olma noktasına gelen Sevil Malinina isimli Rus asıllı genç kadının gözünü kanser ilacıyla yeniden eski sağlığına kavuşturan Doç.Dr. Zeki Büyükyıldızın uyguladığı tedavi yöntemi büyük ilgi uyandırdı.

Doç. Dr. Zeki Büyükyıldız, kendilerine yüzde 90 görme kaybıyla gelen 33 yaşındaki Sevil Malininaya dünyada yeni uygulanmaya başlanan bir tedavi uyguladıklarını söyledi. Doç. Dr. Büyükyıldız ilginç tedavi sürecini şöyle anlattı: “Sevil Malinina, sol gözünde bir gün öncesi oluşan görme kaybı şikayeti ile hastanemize başvurdu. Yapılan muayene ve göz anjiyosu tetkiki ile daha çok yaşa bağlı görme merkezi bozuklukları diye adlandırdığımız bir hastalığın benzeri olduğu tespit edildi. Hastanın makula adı verilen görme merkezinde yeni oluşan damarlarda ortaya çıkan kanama ve sıvı toplanması mevcuttu. Hastanın görmesi yüzde 10 seviyesinde idi. Yapılan tedavi sonrası bir buçuk ay gibi kısa bir sürede hastanın görmesi yüzde 80e ulaştı. Son göz anjiyosunda kanama ve sıvı birikiminin tamamen çekildiği tespit edildi. Damar kenarından çok ince bir kaçak olması sebebiyle damar çatlağını tamamen kapatmak için göze ikinci bir enjeksiyon daha yapıldı. Zaman içinde hastanın görmesinin yüzde 100e çıkmasını bekliyoruz.”

ERKEN TEŞHİS ÖNEMLİ

Doç. Dr. Büyükyıldız “Dünyada yeni uygulanmaya başlanan bu tedavi yöntemi, bağırsak kanseri tedavisinde kullanılan bir ilacın göze enjekte edilmesi şeklinde uygulanıyor. Gözün arkasında koroid tabakası dediğimiz bölgede oluşan yeni damarlar bu ilaç sayesinde kurutuluyor. Bunun gibi çok sayıda yüz güldürücü sonuçlar aldığımız hastalarımız var. Önemli olan, hastanın görmesinde bir bozukluk fark ettiği anda hemen başvurması. Geç başvurduğunda ise maalesef bizim de yapabileceklerimiz daha kısıtlı olabiliyor” diye konuştu.

 

https://baybul.com/guncel-haberler/798233-kanser-ilaci-gozlerini-acti-cc.html   (baybul.com kapandığı için link pasiftir)

 

 

 

 

 

 

 

MUAYENE ADRESİ DEĞİŞİKLİĞİ DUYURUSUDUR

PROF.DR. H.ZEKİ BÜYÜKYILDIZ,

SAKARYA ÖZEL ADATIP HASTANESİNDE

HASTA KABULÜNE BAŞLAMIŞTIR.


ÖZEL ADATIP HASTANESİ

İstiklal Mahallesi Şehit Mehmet Karabaşoğlu Caddesi No:67
(Kazımpaşa yolu üzeri) Serdivan / SAKARYA

Tel. : 0 264 888 1 999
Tel. : 0 264 211 16 00
Faks : 0 264 211 16 61

https://www.adatiphastanesi.com/sakarya/

 

This will close in 65 seconds